Τίποτα δεν πάει χαμένο

Η Ε τάξη συμμετέχει στο Διεθνές Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης  "Χρυσοπράσινο φύλλο" . Συνεργάζεται με το ΚΑ Δημοτικό Σχολείο Λεμεσού (Κύπρος)

Στην Κύπρο

Stop στην ενδοσχολική βία

Οι Δ-Ε-ΣΤ τάξεις του σχολείου και οι εκπαιδευτικοί Ευγ. Χρονοπούλου, Παρ. Λαμπρούση, Αν. Κορακή, Αθ. Πραφτσιώτη, Ελ. Πατρικίου και Κ. Κοτταρίνος συμμετέχουν στην πιλοτική εφαρμογή του προγράμματος της ΕΨΥΠΕ "Stop στην ενδοσχολική βία".

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 11 εργαστήρια για τα οποία οι εκπαιδευτικοί επιμορφώθηκαν από την ΕΨΥΠΕ.

Could not load widget with the id 6.

Πανελλήνια ημέρα κατά της βίας στο σχολείο

6 Μάρτη

Οι μαθητές της ΣΤ ενημέρωσαν τους μαθητές της Α και Β τάξης για την ενδοσχολική βία, παρακολούθησαν την ταινία της ΕΨΥΠΕ "Τα μπλε γυαλιά" και συζήτησαν για τις μορφές της ενδοσχολικής βίας και την αντιμετώπισή της.

Στην τάξη ζωγράφισαν........

Διαφάνεια1

News in English..

Η Ε τάξη με την δασκάλα των Αγγλικών κα ΄Εφη Μπαφαλούκα ασχολήθηκε με τη δημιουργία εφημερίδας με νέα και ενδιαφέροντα. Στην προσπάθεια τους βοήθησε και ο δάσκαλος της Πληροφορικής κ Ηλ. Γιωτόπουλος